2022.05.07 godz. 14:46 Wrocław, Dolnośląskie

Darowizna a spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż kilkanaście lat temu dostał w darowiźnie od swojej babci dom i działkę. Czy w/w przedmioty sprawy wchodzą w skład masy spadkowej i po śmierci męża obie te rzeczy (dom i działka) dziedziczy żona i córka?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2022 11:26

Dzień dobry, skoro otrzymał nieruchomości w darowiźnie to pozostają one własnością męża i podlegają dziedziczeniu po mężu. Zatem jeśli jest Pani jako żona oraz córka, to będziecie Panie dziedziczyć po 1/2. Pozdrawiam, adw. Michał Filec