2022.05.18 godz. 19:27 Zbąszyń, Wielkopolskie

Czym jest dom?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż kupił działkę przed ślubem. Po ślubie zaczęliśmy się budować. Wszystkie koszty budowy pochodzą z j go wynagrodzenia. Czy dom będzie wspólna, własnością małżeńską? Czy zgodnie z zasadą czym jest grunt tego jest to co na nim powstanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 21:12

Dom będzie męża. Ale w przypadku ewentualnego rozwodu będzie Pani mogła się domagać zwrotu połowy nakładów. Adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)