2024.10.22 godz. 21:43 Sadlinki, Pomorskie

Alimenty na dorosle dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Maz ma syna z poprzedniego związku. Syn ma 22 lata, studiuje ale z pewnych zrodel wiemy, ze pracuje i zarabia. Jak mozna sprawdzic czy faktycznie ma dochody i co z dslszymi alimebtami? Maz nie ma kontaltu z synem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2024 11:20

Jeśli uprawniony do alimentów jest w stanie utrzymać się samodzielnie, to jest to przesłanka do uchylenia obowiązku alimentacyjnego. W tym celu należy złożyć pozew o uchylenie alimentów, wykazując, że syn pracuje i jest w stanie pokryć koszty utrzymania oraz studiów. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika do reprezentowania przed sądem w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl