2021.10.10 godz. 13:15 Poznań, Wielkopolskie

Długi w trakcie małżeństwa, rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż narobił sporo długów, wszystko na raty, kredyty, pożyczki. W tym dwa leasingi które kazał mi podpisać i mówił ze mam się niczym nie martwić. Nie wiedziałam o kredytach pożyczkach i wielu rzeczach na raty inaczej bym nic nie podpisała. Okazało się ze nie wyrabiał z płaceniem. Od długiego czasu o którym tez się dowiedziałam na ostatni moment. Nie wiedziałam o niczym, wszystko było ukrywane. Nawet nie mam z czego zapłacić za adwokata za rozwód za nic. Nie wiem co robić, gdzie się zgłosić. Co dalej? On wyjechał za granice a do mnie pukają, dzwonią i listy przysyłają.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2021 20:55

Dzień dobry! Proszę o więcej informacji o tych leasingach - jest Pani wskazana jako leasingobiorca czy małżonek, który udziela zgody na podpisanie umowy leasingu przez Pani męża (czy posiada Pani kopie tych umów)? Zobowiązania podpisane przez Pani męża są co do zasady zobowiązaniami męża, chyba że wierzyciel wykaże że miała Pani wiedzę o tym zobowiązaniu jako małżonka. Wierzyciele próbują nawiązać kontakt z Pani mężem z wykorzystaniem ostatniego adresu w Polsce, jaki został im podany w umowach albo wynikający z zarejestrowanej działalności gospodarczej - czyli Państwa wspólne miejsce