2020.10.18 godz. 08:56 Kalety, Śląskie

Mąż nie wywiazuje sie z kontaktami do dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy ustalone przez sad kiedy ma widzenia z dziecmi. Sa to kazdy czwartek od 14 do 17 i co drugi wekeend. Od 4 miesiecy nie jezdzi w czwartki wogole nie informuje mnie ze go nie bedzie. Bo kiedys gdy dluzej pracowal nie mial jak przyjechac ja to rozumie. Ale teraz wogole ma to gdzies. A gdy zabiera dzieci na wekeend przywozi je z duzym spoznieniem. Dzieci majo 5 i 8 lat. Ustalilismy u mediatora ze bedzie je przywozil o 17. Bo corka ma szkole. Lecz on nie stosuje sie do tego. A bywalo tak ze nie chcial mi przywiezc dzieci i dopiero w poniedzialek to robil. Ja jiz niewiem co mam robic.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2020 12:17

Dzień dobry, jeśli po stronie ojca kontakty są nieprawidłowo wykonywane może Pani wnieść do sądu wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej za każdy nieprawidłowo wykonany kontakt z dzieckiem a następnie jeśli sąd wyda postanowienie o zagrożeniu i kontakty nadal będą źle wykonywane o nakazanie zapłaty. Pozdrawiam serdecznie.