2021.09.29 godz. 09:53 Ciechanów, Mazowieckie

Chcę złożyć wniosek o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż pracuje za granicą zarabia 12000 zł. Po rozmowie z nim dobrowolnie zgodził się płacić na 7 letniego syna 1000 zł. Ja w tej chwili jestem nie zdolna do pracy mam chory kręgosłup jestem w trakcie leczenia . Czy mogę wnioskować o większą alimenty .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2021 20:15

Dzień dobry, powinna Pani przede wszystkim ustalić jakie są usprawiedliwione koszty utrzymania syna. Jeżeli wynoszą one więcej niż 2000 zł miesięcznie wówczas może Pani złożyć pozew o wyższe alimenty. pozdrawiam