2022.02.02 godz. 10:06 Wrocław, Dolnośląskie

Maż w radykalny sposób postanowił się rozwieść ... Ale nie chce sie wyprowadzić z domu

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż twierdzi, ze się dusił w małżeństwie... wygasł. Zaznaczę , ze jest alkoholikiem i uzależniony od gier hazardowych. maż jest bardzo wybuchowy i niecenzuralny. mamy 3 letnie dziecko i niejednokrotnie spożywał alkohol mając dziecko pod opieką. dom jest moim odrębnym majątkiem ale maż nie chce opuścić nieruchomości. znęca sie nad nami psychicznie. potrzebuje pomocy prawnej jak co mam zrobić/.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 19:44

Dzień dobry! W opisanej w zapytaniu sytuacji sugerowałbym wszczęcie procedury tzw. Niebieskiej Karty związanej z zapobieganiem przemocy w rodzinie i/lub skierowanie wniosku do sądu o zobowiązanie Pani męża do upuszczenia mieszkania na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.