2024.01.11 godz. 05:32 Zadzim, Łódzkie

Zrzeczenie się majątku po mężu

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż zmarł 31.12.2023 r. Jedyny jego majątek o którym wiem to 30 letnie auto i rachunek bankowy z kwotą około 530 zł z czego 500 to debet. Ma długi za niespłacone kredyty które zawarł jeszcze przed naszym ślubem oraz kilka w trakcie o których nie wiedziałam że he bierze. Mam dwie córki z tego małżeństwa i dwoje dzieci z poprzedniego. Chcę zrzec się jego majątku i dzieci też chcę odpisać. Czy całą czwórkę czy tylko z tego małżeństwa? Druga sprawa to co z autem? W agencji ubezpieczeniowej gdzie jest zawarta polisa złożony jest akt zgonu. Kto może ten samochód wyrejestrować? Ma3dorosłych dzieci

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 20:59

Dzień dobry, W pani przypadku należy dokonać odrzucenia spadku notarialnie lub sądownie. Dzieci, będące spadkobiercami (których ojcem był zmarły) również muszą odrzucić spadek. Pozdrawiam,