2020.02.20 godz. 00:46 Braniewo, Warmińsko-mazurskie

meldunek bez casowe prokuratura kombinuje lacego jestem za duze za granice

Wyjaśnienie sytuacji

OR.5343.11.2019.ŁD DECYZJA Na podstawie art. 31 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności /tekst jednolity Dz.U. z 2019.1397 z dn 29.07.2019 r. oraz art. 104 me 127 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego /tekst jednolity Dz.U. z 2018.11.051 ORZEKAM o odmowie zameldowania na pobyt stały, w miejscowości Cielętnik w budynku nr 6 lokalu nr 1 Pana Stefana Dams UZASADNIENIE W dniu 16 grudnia 2019 r. Pan Stefan Dams przesłał przez epuap wniosek o zameldowanie na pobyt stały w miejscowości Cielętnik 6 m 1. Urząd Gminy Braniewo posiadał informację z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, że od kwietnia 2019 r. Pan Stefan Dams jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Braniewie, w związku z czym Urząd postanowił o przeprowadzeniu postępowania, w sprawie zameldowania na pobyt stały w miejscowości Cielętnik 6 m 1 Pana Stefana Dams Dnia 17 grudnia 2019 r. r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie zameldowania na pobyt stały Pana Stefana Dams, o czym powiadomiono stronę przez epuap i korespondencyjnie. W czasie przeprowadzonego postępowania dowodowego dnia 17 grudnia 2019 r. wysłano zapytanie do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie o sprawdzenie czy Pan Stefan Dams przebywa pod w/w adresem. Dnia 28 stycznia 2020 r. Urząd Gminy w Braniewie otrzymał odpowiedź z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie o wielokrotnym sprawdzaniu wskazanego adresu. Policja nie zastała tam Pana Stefana Damsa. Ponadto z informacji uzyskanych od mieszkańców miejscowości Cielętnik wynika, że Pan Stefan Dams, nie mieszka w Cielętniku, przyjeżdża tu sporadycznie me na bardzo krótko. Pracownicy Urzędu Gminy w Braniewie w dniu 23 stycznia 2020 r. przeprowadzili kontrolę meldunkową, podczas której stwierdzono, że budynek mieszkalny w Cielętniku 6 m 1 wygląda na niezamieszkały. Znajdujące się nieopodal budynku mieszkalnego budynki gospodarcze są zaniedbane, opuszczone i nie używane od długiego okresu. Mieszkańcy miejscowości Cielętnik potwierdzili, że budynki są opuszczone i nikt tu nie mieszka, Pan Stefan Dams przyjeżdża tutaj bardzo rzadko me to na 1-2 dni. Zgodnie z art.25 pkt 1 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności /tekst jednolity Dz.U. z 2019.1397 z dn. 29.07.2019 pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania. Istotą ewidencji ludności jest zatem dokumentownie faktu pobytu danej osoby w lokalu pod określonym adresem. Zameldowanie jest czynnością rejestracyjną potwierdzającą fakt przebywania danej osoby pod określonym adresem. W dniu 24.01.2020 zakończono postępowanie w sprawie zameldowania na pobyt stały Pana Stefana Dams. W obecnej sytuacji należy stwierdzić, że zostały spełnione przesłanki art. 31 ust. 1 me w związku z art. 40 ust. 1 ustawy o ewidencji ludności uzasadniające wydanie decyzji administracyjnej o nie zameldowaniu na pobyt stały Pana Stefana Dams w budynku nr 6 lokalu Nr 1 w miejscowości Cielętnik. IS Biorąc powyższe pod uwagę, postanowiono jak w osnowie decyzji. POUCZENIE Od niniejszej decyzji służy stronom odwołanie do Wojewody Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie za pośrednictwem Wójta Gminy Braniewo w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna me prawomocna. Nie jest możliwe skuteczne cofnięcie oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania Do wiadomości: 1. Stefan Dams 2. a/a WA Z up. Wójt Gminy Sekreta Gminy Krzysxtof Łabuda Mit freundlichen Gruessen Stefan Dams 00491751033743 BERG VON GINA Braniewo, 05.02.2020. BRANIEVO ODER.5343.11.2019.ŁD BESCHLUSS Gemäß Artikel 31 Absatz 1 in Verbindung mit Artikel 11 Absatz 2 des Gesetzes vom 24. September 2010 über das Bevölkerungsregister /einheitlicher Text ABl. vom 29. Juli 2019.1397 und Artikel 104 und 127 des Gesetzes vom 14. Juni 1960 - Verwaltungsverfahrenskodex /einheitlicher Text ABl. vom 2018.11.051 TREEZEKAM über die Verweigerung der Anmeldung zum Daueraufenthalt, in Cielętnik im Gebäude Nr. 6 des Gebäudes Nr. 1 von Herrn Stefan Dams Begründung vom 16. Dezember 2019 Herr Stefan Dams schickte von epuap einen Antrag auf ständigen Wohnsitz im Dorf Cielętnik 6 m 1. Das Gemeindeamt Braniewo hatte Informationen vom Bezirkspolizeipräsidium in Braniewo, dass seit April 2019. Herr Stefan Dams wird von der Bezirksstaatsanwaltschaft in Braniewo gesucht, deshalb hat die Staatsanwaltschaft beschlossen, das Verfahren im Fall des ständigen Wohnsitzes im Dorf Cielętnik durchzuführen. 6 m 1 Herr Stefan Dams Am 17. Dezember 2019 wurde das Verwaltungsverfahren im Fall des ständigen Wohnsitzes von Herrn Stefan Dams eingeleitet, der der Partei durch epuap und auf dem Schriftweg mitgeteilt wurde. Im Laufe des Beweisverfahrens wurde am 17. Dezember 2019 eine Anfrage an das Bezirkspolizeipräsidium in Braniewo gerichtet, um zu prüfen, ob sich Herr Stefan Dams an der oben genannten Adresse aufhält. Am 28. Januar 2020. Das Stadtamt in Braniewo erhielt eine Antwort vom Bezirkspolizeipräsidium in Braniewo über die mehrfache Überprüfung der angegebenen Adresse. Die Polizei hat Herrn Stefan Dams dort nicht gefunden. Aus den Informationen, die von den Einwohnern von Cielętnik erhalten wurden, geht außerdem hervor, dass Herr Stefan Dams, der nicht in Cielętnik wohnt, nur sporadisch und für eine sehr kurze Zeit hierher kommt. Mitarbeiter des Stadtamtes in Braniewo führten am 23. Januar 2020 eine Registrierungskontrolle durch, bei der festgestellt wurde, dass ein 6 m 1 Wohngebäude in Cielętnik unbewohnt aussieht. Die in der Nähe des Wohngebäudes gelegenen Wirtschaftsgebäude sind vernachlässigt, verlassen und werden lange nicht genutzt. Einwohner Die Städte von Cielętnik bestätigten, dass die Gebäude verlassen sind und niemand hier lebt, Herr Stefan Dams kommt nur sehr selten und für 1-2 Tage hierher. Gemäß Artikel 25 Absatz 1 des Gesetzes vom 24. September 2010 über das Bevölkerungsregister / Einheitstext Gesetzblatt 2019.1397 vom 29. Juli 2019 ist ein ständiger Aufenthalt in einer bestimmten Stadt an einer bestimmten Adresse mit der Absicht eines ständigen Wohnsitzes vorgesehen. Daher besteht das Wesen des Bevölkerungsregisters darin, die Tatsache des Aufenthalts einer Person in den Räumlichkeiten an einer bestimmten Adresse zu dokumentieren. Die Registrierung ist eine Anmeldeaktivität, die den Aufenthalt einer Person an einer bestimmten Adresse bestätigt. Am 24.01.2020 wurde das Verfahren im Fall der Anmeldung von Herrn Stefan Dams zum Daueraufenthalt abgeschlossen. In der gegenwärtigen Situation ist festzustellen, dass die Bedingungen des Artikels 31(1) und in Verbindung mit Artikel 40(1) des Gesetzes über das Bevölkerungsregister erfüllt sind, was den Erlass eines Verwaltungsbeschlusses rechtfertigt, Herrn Stefan Dams nicht zum ständigen Wohnsitz im Gebäude Nr. 6 des Gebäudes Nr. 1 in Cielętnik anzumelden. IS In Anbetracht dessen wurde wie in der Entscheidung entschieden. Die Parteien haben das Recht, gegen diese Entscheidung innerhalb von 14 Tagen nach der Verkündung der Entscheidung beim Woiwoden von Ermland und Masuren in Olsztyn über den Leiter der Gemeinde Braniewo Berufung einzulegen. Während der Beschwerdefrist kann die Partei auf die Einlegung eines Rechtsbehelfs gegen die öffentliche Verwaltungsstelle, die die Entscheidung erlassen hat, verzichten. Ab dem Datum der Zustellung der Erklärung über den Verzicht auf das Recht auf Einlegung von Rechtsmitteln durch den letzten Verfahrensbeteiligten an die öffentliche Verwaltungsstelle wird die Entscheidung endgültig und verbindlich. Es ist nicht möglich, die Erklärung über den Verzicht auf das Recht auf Einlegung von Rechtsmitteln wirksam zu widerrufen. Zu Ihrer Information: 1. Stefan Dämme 2. a/a WA Nach oben. Gemeindevorsteher Kommunalsekretär

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2020 13:51

Nie widzę błędów w działaniu urzędu gminy. Meldunek jest jest jedynie potwierdzeniem stanu faktycznego, tj. potwierdzeniem, że dana osoba na stale mieszka od wskazanym adresem. Skoro Pan tam nie mieszka, a Urząd Gminy ma o tym wiedzę, to nie może Pana zameldować w miejscu, w którym Pan nie przebywa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)