2022.12.01 godz. 12:30 Warszawa, Mazowieckie

Miałabym serdeczną prośbę o wsparcie jakie kroki powinnam kolejno podejmować, aby odzyskać pieniądze. Do kogo i jakie pismo skierować?

Wyjaśnienie sytuacji

W sobotę, 26 listopada uczestniczyłam w odpłatnych Katolickich Warsztatach Tanecznych. Uiściłam opłatę, podpisałam niezbędne dokumenty, zaakceptowałam regulamin. Wchodząc na zajęcia o 9.30 dopłaciłam kwotę, którą trzeba było zapłacić osobiście na miejscu, Kolejnego dnia w niedzielę zobaczyłam, że mój portfel został opróżniony z gotówki w kwocie 700 zł (bilony+monety). Nie zauważyłam, aby zniknęło coś więcej. Poinformowałam organizatora, która powiedziała, że jest zapis w regulaminie „Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy materialne uczestników pozostawione w miejscu prowadzonych zajęć.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Korsak

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2022 13:58

Przede wszystkim powinna Pani zgłosić sprawę na policję, a organizatora poprosić o zabezpieczenie ewentualnych nagrań z monitoringu.