2023.12.21 godz. 17:14 Gdańsk, Pomorskie

Co zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Miałam romans w pracy z przełożonym. W momencie gdy to wszystko się zakończyło zaczął mnie dyskryminować i mobbingować. Od pół roku nie mogę pracować, za wszystko co złe obwinia mnie . Podnosi głos. Jest pretensjonalny. Rozważam założyć sprawę o mobbing gdyż przez całą zaistniałą sytuację mam problemy ze sobą. Cały czas płacze, boje się chodzić do pracy - mam bardzo dobre stanowisko na które awansowałam za jego kadencji. Boje się że jeżeli rozdmucham to sprawę to zarzucony mi może zostać ten awans jak i inne rzeczy np. Wielkość premii ( mam dowody ze nie dostaje pelnej zawsze ,bardzo często mi ją obcina) Czy zgłoszenie mobbingu w tym przypadku jest dobrym pomysłem? Jakie konsekwencje mogę ponieść za wcześniejszy wybryk.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2024 18:09

Należałoby przeanalizować dokładnie okoliczności i szczegóły sprawy żeby ocenić jakie kroki postępowania będą najlepsze w tej konkretnie Pani dotyczącej sytuacji oraz z jakimi roszczeniami może Pani wystąpić