2024.02.22 godz. 16:08 Wrocław, Dolnośląskie

Odszkodowanie- wypadek w pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem wypadek na skuterze w pracy, w którym doznałem złamania kości bocznej ze zerwaniem więzozrostu strzałkowego- piszczelowego. Jestem studentem i mam umowę zlecenie. Nie jestem ubezpieczony. Czy przysługuje mi odszkodowanie z tego powodu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 10:37

Dzień dobry, niestety jeśli nie ma Pan dodatkowego ubezpieczenia nnw to nie przysługuje Panu odszkodowanie. Jeśli zleceniobiorca mający status studenta ulegnie wypadkowi w pracy, niestety nie ma prawa ani do świadczeń chorobowych ani rehabilitacyjnych ze środków ubezpieczenia wypadkowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)