2024.01.25 godz. 08:41 Kutno, Łódzkie

wynajem samochodu zastępczego z OC

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem wypadek samochodowy. Sprawa zajmuje się wydział wykroczeń i przestepstw drogowych więc sprawca nie jest jeszcze wyznaczony i będzie rozstrzygał to sąd. Czy mogę wynająć samochód zastępczy od dnia wypadku czy dopiero bo wyznaczeniu sprawcy ? Czy samochód muszę wynająć od firmy zajmującej się wynajmem czy może być to samochód od osoby prywatnej ? Czy ubezpieczalnia zwróci mi koszt wynajmu od dnia wypadku czy dopiero od dnia wyznaczenia sprawcy ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 08:52

Trzeba zapoznać się z warunkami OWU aby odpowiedzieć na pytanie co Panu dokładnie przysługuje ze strony ubezpieczyciela

Zmodyfikowano dnia: 26 Sty 2024 08:53