2024.02.13 godz. 11:50 Grójec, Mazowieckie

Co mogę zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem zasądzone pracę społeczne na które się nie stawiłem z powodu wyjazdu za granicę. Wracam do Polski i chce odpracować te prace społeczne

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lut 2024 12:17

W pierwszej kolejności należy ustalić czy sąd nie zarządził kary zastępczej pozbawienia wolności i nie jest Pan już poszukiwany do odbycia kary. Następnie kontakt z kuratorem w celu umówienia harmonogramu prac. Jeśli już zarządzono karę zastępczą, konieczny będzie wniosek o wstrzymanie jej wykonania oraz oświadczenie o poddaniu się rygorom kary pierwotnej ograniczenia wolności.