2021.08.18 godz. 05:31 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego a typ działki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Mam taki problem. W MPZP działka która mnie interesuje jest oznaczona jako MN czyli przeznaczona do zabudowy jednorodzinnej a z kolei w KW i na GeoMapach jest to działka rolna. Czy działkę trzeba przekształcić w budowlaną? Jaka jest różnica? serdecznie pozdrawiam Andrzej Marciniszyn

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 17:17

Dzień dobry, Jeżeli uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to doszło do zmiany przeznaczenia nieruchomości z nieruchomości rolnej na zabudowę jednorodzinną. Pierwszeństwo ma treść miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)