2024.01.01 godz. 17:47 Szczecin, Zachodniopomorskie

Przywłaszczenie alimentów.

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkając w Szwecji, gdzie obowiązuje umowa ustna matka zezwoliła na moją wyprowadzkę w wieku 17 lat. Alimenty przychodziły na jej konto że względu na wyrok sądowy. Umówiłyśmy się że matka będzie oddawała mi moje pieniądze, tak abym miała za co żyć. Ani grosza więcej lub mniej. Niestety przy pierwszym przelewie matka zdecydowała nagle że to są jej pieniądze które się jej należą za wychowanie mnie. Ja jeśli chce pieniądze mam rzucić szkole i iść do pracy. Poskutkowało to u mnie zaniedbaniem nauki poprzez to ze po mimo iż dostalawam poprzez wyrok sądowy od ojca pieniądze. Co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2024 14:00

Szanowna Pani, sprawa wymaga bliższego przyjrzenia się, w tym uzupełnienia przekazanych informacji o działania, które do tej pory zostały podjęte.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)