2020.05.31 godz. 15:49 Strzelce Krajeńskie, Lubuskie

Sprawa alimentacyjna

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam i pracuję na stałe za granicą, mam przysądzone alimenty na syna które w Polsce za mnie płaci do Banku Alimentacyjnego mój ojciec przelewem, ze swojego konta. Dzisiaj dowiaduję się że jestem ścigany za nie płacenie alimentów, ponieważ sąd nie powiadamiając mnie, zaocznie podwyższył alimenty a o której podwyżce ja nie wiedziałem. Sprawa sądowa odbyła się w styczniu 2019 roku natomiast alimenty zostały zasądzone od lipca 2018 roku czyli z data wsteczna. Proszę o odpowiedz, czy sąd mógł mi zaocznie podwyższyć alimenty do tego z datą wsteczną? Dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2020 20:39

Szanowny Panie, w przedstawionych przez Pana okoliczności wynika, że matka dziecka w pozwie wskazała adres pod którym pan nie przebywa. W takiej sytuacji, wobec faktu, że pozostał Pan bierny, sąd wydał wyrok zaoczny, uznając za udowodnione wszystkie okoliczności wskazane w pozwie.Wyrok ten został przesłany na adres wskazany w pozwie. A alimenty zostały zapewnie zasądzone od dnia wniesienia pozwu, czyli od lipca 2018 r. Aktualnie są możliwości "cofnięcia" wyrku zaocznego, ale wymagają one szybkiego działania. W razie pytań proszę o kontakt z Kancelarią. Pozdrawiam adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)