2023.09.05 godz. 14:32 Pionki, Mazowieckie

Zlozeniu wniosku o emeryture

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam od 17 stu lat w Zachodniej Szkocji..Prawie od roku nalezy mi sie polska emerytura..W Polsce przepracowalem okolo 20 stu lat, mam na to dokumety.Czy moge to zazalatwic za pomoca mojego pelnomocnika ? Nie udajac sie do kraju

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Małgorzata Piętka

Garwolin, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2023 21:13

Dzień dobry, tak zgodnie z obowiązującymi przepisami może Pan ustanowić pełnomocnika do działania w Pana imieniu, do załatwienia określonych czynności. Jeśli chodzi o Pana sytuację to należałoby się udać do ZUS-u, może Pan załatwić swoje sprawy przez pełnomocnika. Wypełnia się druk ZUS-PEL może być w formie papierowej oraz w formie elektronicznej za pośrednictwem ZUS PUE. Pełnomocnictwo powinno zawierać następujące elementy tj.: dane osoby upoważnionej – pełnomocnika, dane osoby upoważniającej mocodawcy, datę wystawienia, termin obowiązywania, zakres czynności bądź spraw.

Zmodyfikowano dnia: 08 Wrz 2023 06:56
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (8 głosów)