2021.11.26 godz. 22:59 Piła, Wielkopolskie

Wilgoć w mieszkaniu

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam w bloku 4 ro rodzinnym, każdy z lokatorów ma wykupione mieszkanie na własność i każdy ma własne niezależne ogrzewanie. Sąsiad twierdzi, że w jego pokoju graniczącym z moim ma ścianie pojawił się grzyby i wilgoć z tego powodu gdyż ja nie ogrzewam mieszkania bo nie zamieszkuję przez cały rok. Mieszkam za granicą i przyjeżdżam do Polski latem na urlop. Czy z tego tytułu mogę ponieść konsekwencje? Sąsiad chce odszkodowania za remont i zniszczone meble, uważa że to z mojej winy. On natomiast docieplił swoje mieszkanie ale nie wstawił kratek wentylacyjnych. M.Kamińska

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2021 15:59

Pleśń i grzyb nie wynika z niedogrzania, ale z niewłaściwej wentylacji. Roszczenia Pani sąsiada są całkowicie bezzasadne.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)