2020.07.03 godz. 21:34 Poznań-Stare Miasto, Wielkopolskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

mieszkam w Paryżu od 2007 roku,mama moja zmarła 1,czerwca 2009,roku,byłem w Poznaniu Naramowicach na pogrzebie mamy,wróciłem do Paryża zajmując się w dalszym czasie,pisarstwem i poezją,ojciec z 2 tygodniowym wyprzedzeniem dzwonił i mówił mi o odczytaniu testamentu mamy,ojciec zapewniał mnie że mama nic mi mie zostawiła i nie ma potrzeby przyjazdu mego na odczyt testamentu,nie otrzymałem żadnego odpisu zgonu i odpisu odczytu testamentu,ojciec zmarł 13 czerwca 2019 roku,miałem zawał w Paryżu z powodu smutku śmierci ojca,jak uzyskać treść odczytu testamentu,sporządzonego przez mamę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2020 20:51

Dzień dobry, odpowiadając na Pana pytanie należałoby w pierwszej kolejności sprawdzić w jakiej formie mama sporządziła testament, czy osobiście czy notarialnie? Ponadto, sprawdzić należy czy było prowadzone postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku po Pana matce? Istotne jest również czy prowadzone jest postępowanie po Pana ojcu? W razie pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak