2020.06.10 godz. 13:51 Kielce, Świętokrzyskie

Zły Dyrektor

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z mamą w mieszkaniu DPS ponad 40l.,mama przepracowała tutaj 47l.,jest chora.Dyrektor DPS chce nas usunąć z mieszkania,bo chce zrobić warsztat.Wymyślił mieszkanie socjalne,dostaliśmy je,nie skorzystaliśmy,bo tylko jedno pomieszczenie obskurne.Z zemsty dał nam czas do końca sierpnia,żeby sobie coś wynająć,umowę mamy ważną do końca roku.Czy może eksmitować nas jęsli do końca sierpnia nic nie wynajmiemy?Myślę o programie Interwencja,żeby przyjechali i zobaczyli co Dyrektor wyprawia z nami .Ale obawiam się zemsty z jego strony i być może chciałby nas sądownie wysiedlić.Potrzebujemy pomocy!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Aleksandra Sompolińska

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2020 14:09

Witam, prawa lokatorów są szczególnie chronione prawnie. Nikt nie może przymusem, siłą lub groźbą Państwa eksmitować. Eksmisji moze dokonac wyłacznie wlasciwy organ tj. komornik przy sądzie rejonowym. Lokal zastepczy także zapewnia Sąd w wyroku eksmisyjnym. Adwokat Aleksandra Sompolińska, https://askancelaria.eu