2021.07.08 godz. 21:03 Śmigiel, Wielkopolskie

smierc właściciela nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z rodzicami i właścicielami nieruchomości sa rodzice we wszystkich papierach figuruje tata.Teraz zmarl czy my musimy gdzieś sie udać i pozmieniać teraz te pisma

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 20:27

Dzień dobry! W takim przypadku proponuję notarialne poświadczenie dziedziczenia lub sądowe stwierdzenie nabycia spadku, później należy zgłosic spadkobranie w urzędzie skarbowym, a następnie można dokonać zmian w księdze wieczystej (a także np.: w sprawie podatku od nieruchomości).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)