2022.01.11 godz. 17:26 Gdańsk, Pomorskie

Co robic ? Pomocy.

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam za granicą, mój ojciec zmarł w Polsce. W kwietniu tego roku minie 6 miesiecy od jego śmierci, muszę się zrzec spadku, który mogę dokonać poprzez ambasadę. Problem polega na tym iż jestem w ciąży i z tego co wiem kiedy dziecko się urodzi sąd rodzinny będzie decydował co i jak. Po porodzie który odbędzie się pod koniec maja nie będę w stanie przyjechać do Polski. Nie wiem jak mam to załatwić , co robić? Kto może mi pomóc tym się zająć? Nie chce aby moje dziecko odziedziczyło długi po moim ojcu. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2022 08:40

Czy w dacie śmierci ojca dziecko było już poczęte? Jesli nie - nie dziedziczy.