2023.12.07 godz. 16:59 Wrocław, Dolnośląskie

Zatrzymana zaliczka

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkamy w Szwajcarii, zamówiliśmy jednak u usługodawcy z Polski meble na wymiar. Zawarliśmy umowę sprzedaży, w której jasno było zaznaczone, że możemy zerwać umowę przed realizacją i otrzymamy zwrot zaliczki, ew. pomniejszoną o udokumentowane koszty. Zaliczka (8600CHF) nie została nam zwrócona, choć umowę rozwiązaliśmy 3 miesiące temu. Usługodawca okazał się niesłowny, nie dotrzymał żadnego terminu, kłamał i nie ruszył z realizacją zgodnie z umową. Po pisemnym rozwiązaniu umowy miał skontaktować się z nami jego prawnik. Nic takiego się nie zdarzyło. Co powinniśmy zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 19:17

Dzień dobry, jeżeli umowa została prawidłowo rozwiązana, to oczywiście możecie Państwo wezwać usługodawcę do zapłaty, a docelowo pozwać go o zapłatę tejże kwoty zaliczki we frankach szwajcarskich. Pozdrawiam, adw. Michał Filec