2024.02.26 godz. 11:14 Kozienice, Mazowieckie

Jak podzielic spadek po mamie

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkanie i długi po mamie. Brat nie chce podjąć decyzji co do podziału. Mieszka sam w mieszkaniu po mamie za które nie płaci ponieważ nie ma pracy. Jak i gdzie podzielic spadek bez zgody brata?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 11:51

Jeśli przeprowadzono już postępowanie spadkowe (stwierdzenie nabycia spadku), kolejnym krokiem, przy braku zgody, jest wniosek do sądu o dział spadku. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)