2022.04.12 godz. 21:55 Kraków, Małopolskie

Pytanie o zawarcie aktu notarialnego

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkanie na obciążenie hipoteki na kwotę poniżej 7.000zl . Chciałbym zapytać co dalej zrobić w tej sytuacji żeby było dobrze chcemy dokonać formalności sprzedaży do 30 maja Czy ja mogę teraz spłacić resztę kredytu i na podstawie zaświadczeń wystawionych przez bank na zgodę o wykreślenie z hipoteki, Dzwoniłem do IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza obecnie na wpis do hipoteki trzeba czekać 4-6 mc nie zdążę dokonać formalności . Dlatego chciałbym zapytać Pana jak najlepiej rozwiązać tą sytuację.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Kwi 2022 09:42

Proszę uzyskać zaświadczenia z banku o spłacie kredytu oraz złożyć stosowny wniosek do ksiąg wieczystych. Następnie proszę okazać kupującemu zarówno dokumenty potwierdzające spłatę zadłużenia, jak i potwierdzenie złożenia wniosku o wykreślenie wpisu o hipotece w KW.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)