2023.04.21 godz. 01:19 Warszawa, Mazowieckie

Zrzeczenie się spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Minął mi termin odrzucenia spadku w imieniu dziecka, jak dowiedziałam się od notariusza przy przesłaniu do niego potrzebnych informacji do sporządzenia pisma. Nie wiem co robić bo dowiedziałam się że zmarły miał bardzo duże długi. Nie chce aby moje dziecko wchodziło w życie tak obciążone. Jestem samotną matką i to już jest dla dziecka wystarczające obciążenie. Co dalej zrobić? Gdzie się udać? Pomocy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2023 17:41

W tej sprawie pozostaje złożenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych niezałożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku. Wraz z tą czynnością należy wnieść o odrzucenie spadku w imieniu małoletniego. Uchybienie terminowi należy bardzo dobrze uzasadnić, w przeciwnym razie sąd może nie uwzględnić takiego wniosku. W razie potrzeby reprezentacji przez pełnomocnika profesjonalnego, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl