2022.11.14 godz. 14:41 Czarnków, Wielkopolskie

Minął termin odrzucenia spadku po zmarłym

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość odrzucenia spadku po zmarłym po upływie terminu? Gdzie pan który przyjmował dokumenty powiedział że mogę złożyć i będą czekać za zgodą z sądu rodzinnego gdyż miałam się zrzec za córkę. Po otrzymaniu zgody odrazu wysyłam im, lecz po ponad miesiącu odesłali mi dokument a jak zadzwoniłam to usłyszałam że muszę czekać za terminem sprawy. Gdy dziś zadzwoniłam usłyszałam że nie ma żadnych złożonych dokumentów w tej sprawie. Co mam zrobić nie chciałabym spadku po zmarłym gdyż jest tam spory dług. Czy jest nadal możliwość odrzucenia spadku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 09:58

Istnieje taka możliwość. Jednakże z uwagi na skomplikowanie tematu niemożliwe do wytłumaczenia w krótkiej wiadomości proszę o kontakt z Kancelarią.