2022.06.17 godz. 18:22 Białystok, Podlaskie

Sprzedaż mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice nie dogadują się. Dochodzi między nimi do przemocy słownej i czasem fizycznej. Mieszkanie jest własnością obojga, tak wynika z dokumentów. Matka chciałaby rozstać się z ojcem (nieformalnie, bez rozwodu), sprzedać mieszkanie i podzielić otrzymane pieniądze po połowie. Wówczas mogłaby zacząć żyć oddzielnie, coś sobie wynająć.... Ale ojciec nie zgadza się na sprzedaż mieszkania. Co w tej sytuacji może zrobić moja matka?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 10:27

Rozdzielność majątkową i podział majątku wspólnego. Postępowanie trudne. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.