2023.10.18 godz. 17:19 Łódź, Łódzkie

Spadek po rodzicu.

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice posiadali ziemię. Kilka lat temu zmarł mój tata (nie zostawił testamentu), ale do tej pory nie zdecydowaliśmy się na postępowanie spadkowe między moim rodzeństwem i mamą. Czy na wypadek mojej śmierci mogę w jakiś sposób przekazać moją część spadku mojemu narzeczonemu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 23:08

Tak, w tym celu trzeba sporządzić testament.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 18:40

Oczywiście w formie testamentu. Narzeczony nie jest spadkobiercą ustawowym, a zatem pozostaje wyłącznie testament. Oczywiście później dla ustalenia masy spadkowej konieczne będzie i tak postępowanie spadkowe po Pani ojcu.