2021.12.19 godz. 21:39 Kalisz, Wielkopolskie

Współwłasność mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice są po rozwodzie 15 lat. Została wspólną nieruchomość , po połowie. Mój tata mieszka w tej nieruchomości A matka juz przed rozwodem sie wyprowadziła. Mój tata od tyłu lat sam opłaca podatki , remontuje mieszkanka, wklada pieniądze i pracę w ten dom. W jakiś sposób można znieść ta współwłasność mojej matki do tego mieszkania ? Sprawa w sądzie, splata? Biorąc pod uwagę że matka nie ponosiła żadnych kosztów nie płaciła podatków. Przez 15 lat jak fam nie było by nic remontowane przez mojego tatę byka by to ruina. Rozwód byl z winy mamy i trójka małoletnich dzieci została z ojcem.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2021 11:21

Dzień dobry! Jeśli Rodzice (współwłaściciele) nie mogą dojść do porozumienia w zakresie zniesienia współwłasności (podziału majątku małżeńskiego) można zastanowić się nad złożeniem odpowiedniego wniosku wraz ze wskazaniem wszystkich okoliczności wskazanych w zapytaniu (nakłady, remonty, podatki, wina żony za rozkład pożycia małżeńskiego) - w sprawie najprawdopodobniej konieczne będzie przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego z dziedziny wyceny nieruchomości ale wskazane wyżej kwestie powinny zostać uwzględnione przy ostatecznym rozliczeniu.