2022.03.11 godz. 12:19 Radoniów, Dolnośląskie

Czy można coś zrobić w tej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice się rozwiedli ale część domu dalej jest mojego ojca, mieszka on w innym mieście z nową rodziną ale boimy się że może nagle coś zrobić z tym domem. Dostaje od niego alimenty 500 zł razem z mamą wiemy że mógłby płacić więcej, zaczęłam studia i jednak opłaty czesnego i czynszu są dosyć wysokie a jeszcze do tego dochodzą koszty przeżycia. Boimy się że jeśli wnieśli byśmy sprawę do sądu o podwyższenie alimentów może coś zrobić z domem. Na początku obiecywał że po skończeniu przeze mnie 18 lat przepiszę dom lecz później zmienił zdanie. Wedlug mnie jego żona go buntuje przeciwko mnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Mar 2022 12:56

Pani ojciec może w każdym momencie zażądać zniesienia współwłasności.