2021.07.05 godz. 15:49 Przytoczna, Lubuskie

Testament rodziców

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice spisali testament ze mieszkanie po śmierci jednego z nich otrzymuje w całości drugi . Tata zmarl 13 lat temu . Mama do tej pory nie przeprowadziła sprawy spadkowej . Rodzice mieli dwoje dzieci . Jedno z nich czyli moja siostra zmarła rok temu . Była w związku małżeńskim i ma dwoje dzieci . Teraz moja mama chce mieszkanie przepisać na mnie z racji tego że zostałam już sama . Proszę o informację kto ma prawa jeszcze do spadku bądź zachowku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 11:31

Dzień dobry, w opisanej sytuacji, przyjmując że Pani mama zapisze mieszkanie w testamencie na Panią to zachowek będzie przysługiwał dzieciom zamarłej siostry.