2020.08.18 godz. 17:49 Stalowa Wola, Podkarpackie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice za zycia zrobili darowizne na swoje mieszkanie ich wnuczce (corce siostry).Moj Ojcie zmarl w grudnu 2013 roku, a mama w lipcu 2020.Z bratem pragniemy domagac sie zachowku. Jaka sume mozemy otrzymac? Czy zachowek po ojcu ulegl przedawnienu ( minelo juz 6,5 roku) Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2020 12:15

zachowek po ojcu uległ przedawnieniu. Po mamie możecie się państwo domagać połowy udziału spadkowego jaki przypadałby by państwu gdybyście dziedziczyli z mocy ustawy po mamie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)