2021.05.22 godz. 22:54 Bielsk Podlaski, Podlaskie

Czy mogę liczyć na spadek?

Wyjaśnienie sytuacji

Moi zmarli dziadkowie mieszkali na wsi gdzie mieli swoją ziemię. Na jej części mieszka moja ciocia z córką. Z tego co mi wiadomo nie została nikomu przekazana w spadku. Wujek czyli brat rodzony mojego ojca zmarł kilka lat wcześniej. Mój ojciec też nie żyje już 26 lat. Czy na dzień dzisiejszy jest jakieś prawo że mogę dostać część ziemi?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2021 08:55

Z tego opisu wynika, że przysługuje Pani/Panu prawo do tej ziemi. Proszę tylko podać lata kiedy zmarli dziadkowie, wujek i ojciec. Czy wujek miał, żonę i dzieci oraz czy Pan/Pani posiada rodzeństwo. Te informacje pozwolą na dokładniejsze ustalenie w jakiej wysokości udział należy się Pani/Panu w ziemi i co trzeb zrobić aby go uzyskać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)