2021.06.25 godz. 14:41 Wadowice, Małopolskie

Pomocy! Co mogę zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój brat jest alkoholikiem, ja i mama poszłyśmy do sądu żeby dostał skierowanie na przymusowe leczenie. Dostał wyrok w zawieszeniu na 8msc ? Poszedł dobrowolnie na leczenie.. Nagle wczoraj policja zabrała go do więzienia bo sąd wydał nakaz aresztowania bo kuratorka wniosła o odwieszenie wyroku, bez naszej wiedzy i zgody!!!! Jak możemy się do tego odwołać? Brat poszedł na leczenie a nagle trafił do więzienia pomocy...

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 17:33

Brat nie kontaktował się z kuratorem i nie odbierał korespondencji, mimo że miał taki obowiązek. Ustalić w sadzie sygn. akt postępowania wykonawczego i kiedy zapadło zarządzenie wykonania kary. Szybko zażalenie na zarządzenie wykonania kary z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia zażalenia. Działać trzeba szybko, bo na wniosek o przywrócenie terminu jest 7 dni. Brat dowiedział się, że zarządzenie wykonania kary zapadło, jak go zgarnęli do Zakładu Karnego. Zostało zatem kilka dni, żeby próbować wszystko odkręcić.