2024.08.31 godz. 19:32 Świdnik, Lubelskie

Dom po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Mój brat mieszka z rodziną w domu po moich rodzicach. Mój tata zmarł 2 lata temu a mama się wyprowadziła. Brat nie chce nas spłacić i nie zgadza się na sprzedaż domu . Co w tej sytuacji możemy zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2024 11:43

Konieczne będzie postępowanie spadkowe (jeśli dotąd nie stwierdzono nabycia spadku), a następnie postępowanie o dział spadku w ramach którego, sąd określi sposób podziału spadku pomiędzy spadkobierców, w tym również kwotę do spłaty. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tym postępowaniu, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl