2023.07.07 godz. 08:14 Wrocław, Dolnośląskie

Mój były ojciec chce ode mnie alimentów.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zostałem poinformowany iż mój 'były' ojciec postanowił wnieść o alimenty ode mnie jako dziecka. Nie mam zamiaru ich płacić, był on alkoholikiem, używał przemocy, policja notorycznie przyjeżdżała na wezwania, zniszczył całe dzieciństwo, nie miałem z nim kontaktu żadnego od rozwodu czyli ponad 15 lat, mam nazwisko po mamie - zrobiła to od razu po rozwodzie, nie płacił alimentów na mnie więc płaciło państwo a on poszedł do więzienia za nie płacenie. A teraz wielce się obudził iż mam mu płacić alimenty. Co mógłbym napisać do urzędu/sądu aby nie zgodzić się na zapłatę jakichkolwiek alimentów

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lip 2023 08:44

W odpowiedzi na pozew o alimenty (ewentualnie wezwanie MOPS) konieczne jest przedstawienie faktów i przesłanek odmowy zasądzenia alimentów. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl