2024.10.15 godz. 05:52 Mszana Dolna, Małopolskie

mój były partner nie wypiera się dziecka, co mogłabym zrobić aby dostać alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry, mam 17 lat i 5 miesięcy temu urodził się mój syn, z byłym partnerem byłam 2 lata i mam pewność że jest on ojcem mojego syna, natomiast on się tego wypiera żeby uciec od odpowiedzialności, co mogłabym zrobić w takiej sytuacji, żeby mieć chociaż wsparcie finansowe? na testy ojcostwa się nie zgodził i wydaje mi się że muszę złożyć gdzieś wniosek, niestety jestem w to kompletnie zielona, bardzo proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczna za uzyskana pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2024 07:51

Konieczny będzie pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email slawomir.suski@adwokatura.pl