2023.10.10 godz. 10:15 Stare Bulkowo, Mazowieckie

Czy tak mozna

Wyjaśnienie sytuacji

Mój były partner wykonał ocieplenie domu w marcu i kwietniu kiedy jeszcze w nim mieszkaliśmy razem, po naszym rozstaniu w lipcu wystawił mi fakturę za tą usługę. Czy może domagać się zapłaty tej faktury?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 16:15

Teoretycznie może natomiast będzie miał problemy z udowodnieniem, że została zawarta umowy, że była to usługa za konkretną kwotę zwłaszcza w sytuacji, jeśli na początku deklarował np. wykonać to nieodpłatnie. Będzie mógł natomiast ewentualnie w takim wypadku domagać się zapłaty z przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. W każdym razie jeśli nie wyrazi Pani zgody na zwrot będzie musiał dochodzić tego sądownie i to w postępowaniu zwykły, co pochłania czas i pieniądze. Może warto rozważyć ugodowe załatwienie sprawy.