2021.11.12 godz. 09:56 Prochowice, Dolnośląskie

Czy to jest uczciwe?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój chłopak kupuje mieszkanie za kredyt na siebie, będzie jedynym właścicielem, ja będę mieszkała w tym mieszkaniu i spłacała połowę raty kredytu, ale nigdzie nie będę widniała jako współwłaściciel. Czy to jest uczciwe? Co jeśli się rozstaniemy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2021 15:31

Dzień dobry! Obawiam się, że prawo nie reguluje wprost kwestii, o którą Pani zapytuje. Jeśli na obecnym etapie ma Pani obawy co do przyszłości to sugeruję płacić połowę raty kredytu albo na konto Pani chłopaka albo na konto banku hipotecznego z jasnym wskazaniem, że jest to połowa zobowiązania miesięcznego za dany miesiąc. W razie rozstania może to być potwierdzenie okoliczności nakładów z Pani strony na spłatę kredytu zaciągnietego przez Pani chłopaka.