2021.06.02 godz. 11:39 Kwidzyn, Pomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Mój dorosły syn chce umorzyć bieżące i zaległe alimenty zasądzone od swojego ojca ponieważ ten może iść siedzieć pomimo spłacenia częściowo zadłużenia do komornika w kwocie 75.000 sprawa jest u komornika od kilkunastu lat. Czy ja jako matka mogę w jakiś sposób zapobiec umorzeniu alimentów chociażby zaległych wkoncu całe życie sama utrzymuje syna przez może 4-5 lat dostawałam pieniądze z funduszu alimentacyjnego ale odkąd mieszkam za granica to nie dostawałam ani grosza na utrzymanie syna od jego ojca. To jest niesprawiedliwe że wszystko zostanie mu umorzone.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 00:13

Syn jest pełnoletni. Może cofać wniosek egzekucyjny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 17:51

Zebrać fakty dot. uchylania się od obowiązku alimentacyjnego -formalności świadczące o zaniechaniu płacenia alimentów wraz krótką adnotacją o okolicznościach które wskazują na brak opłat - czy dochodziło do awantur, kłótni, poniżania ze strony ojca dziecka w miarę możliwości wskazania świadków niegodziwego traktowania dziecka i matki dziecka w ramach odbywanych spotkań. Jeśli zachodziły próby godzenia również wskazać te okoliczności. Gdy ojciec dziecka uchodził za osobę niewiarygodną w stosunku nie tylko do opłacania alimentów - rozważyć próbę zawiązania sojuszu z osobami z jego otoczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)