2024.06.22 godz. 08:35 Lublin, Lubelskie

Co mogę zrobić w sprawie rozwodu?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż chce rozwodu, a ja się kategorycznie na to nie zgadzam. Co mogę zrobić w tej sytuacji, czy mogę złożyć jakieś pismo do sądu w tej kwestii? Jak postąpić, gdy już otrzymalam wezwanie do stawienia się na rozprawie za kilka miesięcy. Proszę o poradę Z poważaniem MZ

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2024 12:58

Jeśli Pani mąż chce rozwodu, a Pani się nie zgadza, proponuję konsultację z mecenasem. Może Pani złożyć odpowiedź na pozew rozwodowy, wyrażając swoje stanowisko i argumenty przeciw rozwodowi. Sąd może zasugerować mediację. Należy zebrać dokumenty i dowody, które pomogą w obronie Pani stanowiska. Warto rozważyć z mężem alternatywy - jak separacja.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)