2023.12.08 godz. 06:42 Kłodzko, Dolnośląskie

Mój mąż jest alkoholikiem jest chory na cukrzycę nie chce iść na odwyk ja już ma dość męczenia się z nim od 5 lat

Wyjaśnienie sytuacji

Jest jeden problem mieszkam z mojm tata 86lat boję się że wylodujemy na ulicy ponieważ zmusił mnie do zrobienia go współwłaściciela. A ponieważ to jest mój rodziny dom i gospodarstwo z którego mam marne dochody 500 zł na miesiąc i płacę KRUS żeby mieć emeryturę więc jak zrobię podział majątku stracę prawo do emerytury. A nikt nie zatrudni mnie ponieważ miałam złamany kregosp i żaden lekarz nie popisze mi zgody nie wiem co mam robić. Bo dość ma tego piekła w domu z tym alkoholikiem proszę o poradę prawną

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Gru 2023 15:49

Dzień dobry, poza opcją rozwodową wraz z dalszym podziałem majątku wspólnego na ten moment jest jeszcze jedna opcja, jeśli występuje ze strony męża element przemocy domowej. Jest instytucja eksmisji wobec osoby stosującej przemoc domową z art. 11a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Wówczas Sąd mógłby też orzec zakaz zbliżania się do Pani, jeśli mąż stwarza dla Pani zagrożenie zdrowia lub życia. Pozdrawiam, adw. Michał Filec