2020.09.14 godz. 13:17 Czechowice, Śląskie

Mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Moj maz jest właścicielem mieszkania, wyprowadzil sie i w ramach alimetow placi mieszkanie.. Nie mam roWody mamy 3 dxieci Karolina 20, Lena 7 Zosia 4 sa ze mna Maz zabiera je na gora 3 godzuny w niedziele dzia dzwoni i mowi ze byl u prawnika i mamtydzirnn na wyprowadzke.. Bo nie mam prawa do mieszkania w tym domu prosze o rade czy moze przyjsc z policja i wyzucic mnie z dziećmi

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2020 21:38

Dzień dobry, jeżeli nie mają Państwo rozwodu ma Pani prawo mieszkać w mieszkaniu wraz z dziećmi. Nie ma znaczenia to, że jest to mieszkanie Pani męża, służy ono obecnie zaspokojeniu potrzeb rodziny. Do czasu rozwodu ma Pani prawo tam mieszkać i nikt nie może Pani wyrzucić. Pozdrawiam