2023.07.15 godz. 09:42 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Moj maz kupil przed slubem nieruchomosc. Po slubie umowa darowizny przekazal mi 1/2 nieruchomosci. Po jego smierci jego czesc dziedzicze ja i jego dzieci. Czy dzieci moga domagac sie ode mnie splaty od tej czesci darowanej mi?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2023 09:55

Darowizny uczynione za życia spadkodawcy wchodzą w skład masy spadkowej. W opisanym stanie konieczny będzie dział spadku wraz ze zniesieniem współwłasności w nieruchomości, tak aby zachowała Pani całą nieruchomość. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)