2020.02.17 godz. 10:35 Starachowice, Świętokrzyskie

Czy można sprzedać spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż razem z rodzeństwem odziedziczył dom i działkę po zmarłej mamie. Problem polega na tym że troje spadkobierców chce sprzedać A jeden nie czy można go jakoś wykluczyć ponieważ mieszka od 18 lat za granicą.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2020 11:47

Skoro już nabył udział w spadku, to nie da się go wykluczyć. W tej sytuacji najprościej moim zdaniem jest wykupić jego udział w spadku ( przez któregoś z pozostałych spadkobierców albo wszystkich razem) i następnie spadkobiercy będą już mogli wspólnie tę nieruchomość sprzedać. Jeśli nie da się z nim porozumieć polubownie, to pozostaje sądowy dział spadku ze zniesieniem współwłasności tej nieruchomości, co i tak będzie się wiązało z koniecznością spłaty udziału tego spadkobiercy przez tę osobę, która nabędzie całą nieruchomość.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)