2020.10.16 godz. 13:18 Wadowice, Małopolskie

Adopcja pasierba

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż zmarł 4 lata temu. Mamy syna. Jego rodzice obrali go sobie w zamian za swojego zmarłego syna. Musiałam się ztamtad wyprowadzić i jestem w nowym związku małżeńskim. Byli teściowie nie odpuszczają i buntują mojego syna. Dowiedziałam się że chcą iść do sądu i mi go zabrać. Czy jak mój mąż zaadoptuje mojego syna to wtedy dziadkowie przestaną być dziadkami dla niego? Chciałabym uwolnić się od nich i żyć w spokoju.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 19:29

Szanowna Pani, w opisanej przez Panią sytuacji adopcja syna przez obecnego partnera nie spowoduje, że zaniknie pokrewieństwo pomiędzy synem a dziadkami (rodzicami biologicznego ojca). Z poważaniem Adwokat Sonia Konieczniak

Zmodyfikowano dnia: 16 Paź 2020 19:29