2023.07.11 godz. 14:29 Kraków, Małopolskie

Zrzeczenie się długów po zmałym ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Mój ojciec, z którym nie mam kontaktu od ponad 20 lat zmarł. Wiem, że miał na swoim koncie zajęcie komornicze i masę długów. W jaki sposób najlepiej zrzec się tego "Spadku", aby zarówno jego dzieci (m.in. ja), jak i przyszłe pokolenia nie brały odpowiedzialności? Wiem, że od daty śmierci jest 6 miesięcy na uregulowanie tej sprawy - czy to prawda? Ojciec zmarł w Warszawie, a ja mieszkam w Krakowie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2023 14:45

W terminie 6 miesięcy należy odrzucić spadek (np. przed notariuszem). Jeśli posiada Pan dzieci małoletnie należy uzyskać zgodę sądu rodzinnego zgodę na odrzucenie spadku w ich imieniu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)