2020.09.01 godz. 09:05 Leszno, Wielkopolskie

Bilet do zakładu karnego

Wyjaśnienie sytuacji

Mój partner dostał wezwanie do wstawienia się w zk za tydzień na 6 miesięcy pw.Jest osadzony o trzymanie czyiś dokumentów (faktycznie tak było ale nigdy ich nie użył,tylko w wyniku przeszukiwania mu mieszkania-znaleziono je gdzie on o nich zapomniał) Ja mam termin porodu za 3 tygodnie. Co mamy robić w takiej sytuacji? Sprawa o te dokumenty już była dawno i on tłumaczył,że te dokumenty znalazł ale o nich zapomniał i nic nie wskazywało,że on będzie musiał odbyć za to karę.Miał kuratora sądowego do kwietnia, teraz już nie ma. Co robić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2020 11:28

Dzień dobry, z tego co Pani opisuje wyrok jest już już prawomocny skoro partner dostał już tzw. 'bilet'. Pozostaje wniosek o odroczenie wykonania kary (do wykonania w późniejszym okresie) lub wniosek o wykonanie kary w systemie dozoru elektronicznego (czyli w domu z tzw. 'bransoletą). W obu przypadkach należy wnieść też o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpatrzenia odpowiedniego wniosku - jeśli nie zostanie uwzględniony to wniosek o odroczenie przekształci się we wniosek o przerwę, a wniosek o SDE byłby rozpatrywany na pozostały okres do wykonania kary. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)